Jaki serwis blogowy wybrać?

Posted: Wrzesień 24, 2013 in Uncategorized

Postanowiłem włączyć się do tzw. blogosfery. Przez lata byłem dyskutantem kilku for internetowych, ale ich już nie ma. Chyba czas i popularność for już minął na rzecz właśnie blogów i serwisów społecznościowych? Kolejna forma aktywności to komentowanie artykułów  w serwisach internetowych zarówno tych największych portali, różnych ich odnóg jak i wielu pomniejszych serwisów tematycznych. Jednakże w tym przypadku można rzec, że para idzie w gwizdek – patrząc z długiej perspektywy. Poświęca się czas na pisanie komentarzy, które czasem mogłyby być małymi artykułami, poświęca czas na dyskusje, ale tak naprawdę nie buduje się tym własnej tożsamości w internecie, własnego miejsca.

Przychodzi pytanie gdzie tego bloga pisać? Zacząłem na wordpress.com, ale to domena międzynarodowa pozwalająca na pisanie autonomicznego bloga, a nie  krajowy serwis blogowy sam w sobie promujący treści blogów. Przy braku promowania bloga na własną rękę wynikiem jest pisanie bloga dla samego siebie (ewentualnie skromnych wejść z google) i z czasem jego zaniechanie. Tym razem chciałbym chciałbym nieco zwiększyć zasięg odbiorców. Blog ma dotyczyć spraw ogólnospołecznych, komentowania bieżących wydarzeń, historii, gospodarki, technologii, itd.

Między innymi sprawdzałem takie blogi jak:

  1. Salon24 – dość mainstreamowy, miękka prawica chyba?
  2. Nowy Ekran (obecnie nowyekran net i neon24) – oskarżenia o współpracę ze służbami, skłócenie właściciela R. Opary z redakcją, jak i chyba z niektórymi narodowcami?
  3. 3obieg (nowyekran pl, 3obieg) – twórca serwisu to były merytoryczny twórca Nowego ekranu, ale pokłócił się zarówno z właścicielem nowego ekranu jak i ze współwłaścicielami spółki nowego projektu, dwa razy wycinając ten sam numer z domeną. Także mimo pewnego talentu osoba raczej niewiarygodna.
  4. Niepoprawni – nieco uboższy wizualnie, ktoś pisał, że syjoniści?
  5. Prawica net – dość mały zasięg,
  6. Niezalezna – to twór Gazety Polskiej, więc niekoniecznie się z nimi utożsamiam.
  7. Dorzucę jeszcze frondę…

Gdzie jest najlepsze miejsce dla osoby o poglądach konserwatywnych i narodowych? Gdzie będzie można uzyskać największą poczytność? Pisać na wielu blogach, na kilku, mieć jeden główny? Co o tym myślicie?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s